top of page

 

 

 

1. התנדבות במרכז מילמן

 

" את שעות ההתנדבות שלי בחרתי לתרום למרכז מילמן בחיפה.

 

מרכז מילמן משמש כגוף מאבחן ומטפל בילדים עם אוטיזם אשר מגלים בהם הפרעה התפתחותית בתחום השפה, התקשורת ובהתיחסות חברתית. המרכז מבוסס על מודל עבודה בריאותי רב-תחומי באורינטציה התפתחותית- פסיכולוגית תוך שימת דגש מיוחד על נוכחות ושותפות פעילה של ההורים בכל שעות הטיפול.

 

במרכז מטופלים ילדים יהודים, ערבים ודרוזים. מוסד הוקם על ידי העמותת הורים, מוסד ללא מטרות רווח/

 

מרכז זה מבוסס בחלקו הגדול על תרומות, לכן אין למרכז די כסף להרבה לאמצעי טיפול ומשחקים שיכולים לעזור לאבחון ובטיפול בילדים.

 

כיוון שהיה לי חשוב לרתום את היכולות שלי כמעצבת תעשייתית ואת עשר שעות ההתנדבות בצורה מיטבית פניתי למרכז ושאלתי איזה מוצר יוכל לעזור להם במשימות האיבחון והטיפול והוא מחוץ להישג ידם או לא נמצאו כמוהו בשוק.

 

קבלתי דרישה לעצב תפאורה לסיפור "הבית של מיץ פטל", ספר המשמש את הצוות לא פעם בעבודתו. הדרישות היו למוצר קל משקל, קל לאחסון, נוח למשחק ובטיחותי.  למרכז אין אמצעים לשלם עבור פיתוח המוצר והכנתו, נקודה נלקחה בחשבון בעת תכנון המוצר.

 

המוצר הוענק למרכז מילמן ליחדית אבחון ומיד נכנס לעבודה. מאוד משמח לראות ולשמוע את התגובות החיוביות מצוות מילמן וההתרגשות של הילדים כאשר הבית נפתח והם התחילו לשחק בו"

 

 

 

 

 

2. התנדבות בעמותת עלם

 

"בעמותת עלם היו מעוניינים להפיץ ניוזלטר לכל מתנדבי ועובדי איזור השרון. כולם עוסקים בפעילות דומה, אך אין קשר בין הערים, וזאת היתה הזדמנות ליצור כזאת. יחד עם שמרית, שאחראית על ניידות השרון, ישבנו לתכנן איך צריך להראות ניוזלטר, מה התכנים שתרצה להכניס, ומה הגמישות הנדרשת כדי שתוכל לייצר את המהדורות הבאות לבדה.

ישבתי בבית, בשעות הערב, לייצר את התשתית והעיצוב, ואחרי כמה סבבים - התוצאה מטה. (טקסטים חסרים בכוונה כדי לכבד את פרטיות הנערים).

 

אני עדיין בקשר עם שמרית לקראת המהדורות הבאות. היה לי מפגש מעניין עם העמותה, נחשפתי להרבה פעילויות שהם מארגנים וערוצי העזרה שהם מספקים לנוער. טוב לדעת שיש מי שדואג לנערים האלו, והרגשתי טוב שיכולתי לעזור אפילו במעט. מעט שהיה גוזל למישהו אחר הרבה יותר זמן ועל חשבון עזרה מקצועית לנוער שזקוק לה!"

סיפורי התנדבות ממחזור ה- TapasMBA הראשון:

 

3. פעילות בגן הילדים


   כמה עובדות שסיפרתי:
- פעם מחשבים לא היו קטנים כמוכם אלא גדולים כמו גן וכמוני. 
- מחשבים יש בכל מקום - במטוסים, רכבים, חלליות וכו'. והכי חזקים חוזים את מזג האוויר

  כדי שדני רופ יספר לנו בערב
- טלפון חכם של היום הוא חכם יותר מזה שמטיס חללית אל מחוץ למערכת השמש

4. הרצאה על יזמות עסקית 

 

במסגרת התנדבות בתעשיידע של אגוד התעשיינים. כ 200 תלמידים משכבה ט׳.

 

5. התנדבות למען עיר צודקת

 

בגדול, המטרה היא לבנות את תל אביב עיר יותר שוויונית, סביבתית, צודקת.

הבעיה היא שאנחנו עובדים בהתנדבות או בתקציב קטן, ומולנו נמצאים כוחות חזקים.

 

איך פותרים את הבעיה? אני חושב שבקבוצה של הטאפאס יש אנשים / נשים שמסוגלות / מסוגלים להביא פתרונות יצירתיים לשאלה איך משיגים כסף, ואיך מקימים אירגון שיכול להחזיק לתקופה ארוכה גם בתקציב נמוך. אתגר לא קטן. 

 

החיבור בין אקטיביזם לטאפאס הוא לא אנקדוטאלי בעיני. הרגע הכי מרגש בתוכנית קרה בשבילי בהפסקה של השיעור הראשון, כשמישהו אמר לי שהוא עובד קשה ולכאן מגיע בשביל הנשמה. עבור פעילים חברתיים, תוכנית MBA היא לא מקום שאליו הולכים בשביל הנשמה. להיפך. אבל הכנות בדברים של אותו בחור היתה ברורה וחזקה. בהתחלה זה הדהים אותי. אחרי שישה שעורים, אני חווה את זה בעצמי. אז אולי יש כאן מקום לחיבור, או פיוס היסטורי בין התנועה האקטיביסטית, לבין הקבוצה באוכלוסיה שחולמת על אקסיט ועשרות מיליונים בבנק. גם האקטיביסטים וגם ההייטקיסטים רוצים חיים יותר טובים. אולי נעבוד ביחד כדי להשיג אותם. 

 

 

 

 

 

 

6. התנדבות בעמותת צ.ב.ע

 

"עמותת צעירים בונים עתיד - צ.ב.ע פועלת ב-15 השנים האחרונות להעניק סיוע חינוכי ותמיכה חברתית-רגשית למאות ילדים אשר זקוקים לכך, בכל רחבי הארץ. אנו מאמינים כי לכל ילד מגיעה ההזדמנות להצליח ולכל אדם יש את היכולת לעשות שינוי."

אתר העמותה http://www.tzeva.org.il/: 

 

 

 

7. יום התנדבות יחד עם אנשי גוגל בחיפה

בונים אופניים לילדים, יצאו מאושרים בטירוףףף!

 

bottom of page